Ak nepríde reflexia vo vládnej koalícii, dôjde k ďalším odchodom z nej, tvrdí Juraj Šeliga. Odchod poslanca NR SR Miroslava Kollára zo Za ľudí a z koalície vníma ako „memento a šancu na vnútornú reflexiu koalície na štýl vládnutia“. Šeliga odmieta tvrdenie šéfky Za ľudí Veroniky Remišovej, že Kollár odchádza, pretože prehral súboj o predsedu strany. Tvrdí, že poslanec svoje dôvody pomenoval zrozumiteľne.

Na situácii, v ktorej sa Slovensko ocitlo, má podľa Šeligu podiel aj manažovanie a rozhodovanie o pandémii. „V takejto ťažkej situácii, akú máme dnes, musí prísť rýchla reflexia a rýchla náprava. To, čo robíme správne, v tom pokračujme, ale to, čo sú naše slabiny, sa musí okamžite zmeniť,“ napísal na sociálnej sieti. „Buďme k sebe úprimní, prosím, ak chceme udržať funkčný štát, ale aj vládnu koalíciu a našu stranu – je čas na zmenu,“ doplnil.

Remišová reagovala na Kollárov odchod tvrdením, že k tomuto kroku smeroval, odkedy prehral v boji o predsedu strany. Jeho odchod ju mrzí. Kollár mal podľa Remišovej mandát od voličov Za ľudí, ktorých sklamal. Dodala, že byť nezaradeným poslancom je síce pohodlné, ale zbytočné.

(tasr)