HC Košice – HC Nové Zámky 1:3 v 39. kole hokejovej Tipos extraligy.

Góly: 43. Chovan (Klhůfek) – 8. Jurík (Obdržálek, Seppänen), 13. Clarke (Števuliak), 60. Rogoň. Rozhodovali: T. Orolin, Žák – Frimmel, Bogdaň, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, bez divákov.
zostavy:

HC Košice: Vay – Pavlin, Nemčík, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Petran – Réway, Mráz, Chovan – Klhůfek, Poirier, Lapšanský – Milý, Eliaš, Jokeľ – Jenyš, Havrila, Frič – Štefančík
HC Nové Zámky: Kiviaho – Västilä, Hain, Roman, Clarke, Holenda, Fereta, Šeliga – Okoličány, Iacobelis, Varga – Obdržálek, Seppänen, Jurík – Rogoň. Doggett, Števuliak – Majdan, Ondrušek, Zahradník – Tóth

Prvá tretina patrila herne aj gólovo hosťom. Domáci mali v úvode zápasu dve nádejné gólové príležitosti, ale tie nedotiahli do želaného konca a následne prevzali iniciatívu Novozámčania. Tí sa poľahky dostávali cez stredné pásmo a často ohrozovali brankára Vaya. V 8. minúte domáci neustrážili Juríka, ktorý zblízka dorazil puk za košického brankára – 0:1. Organizovaná obrana hostí bola pre Košičanov naďalej veľká prekážka a v 13. minúte inkasovali druhýkrát. Obranca Clarke dorazil puk vo vzduchu v rámci pravidiel, čo potvrdil aj videorozhodca – 0:2.

Ďalší gól hostí krátko na to nepridal Obdržálek, na opačnej strane neuspel Slovák. V 22. minúte nepridal tretí gól hostí Števuliak, keď jeho individuálnu akciu zmaril Vay. Domáci sa krátko na to dostali k prvej presilovke, v ktorej síce zovreli súpera, ale brankára Kiviaha neprekonali. Hostia mali v druhej tretine hru pod kontrolou, bez väčších problémov čelili košickým snahám o kontaktný gól. Skóre sa nezmenilo ani počas vylúčení Haina či Nemčíka, sľubnú šancu nevyužil v presilovke Seppänen.

V 42. minúte vybojoval Klhůfek puk pre Chovana, ktorý zblízka upravil na 1:2. Domáci ožili, často sa hralo pred Kiviahom, no ten zmaril aj dve sľubné šance Klhůfeka v presilovke v 49. minúte. Po nej sa dostal do krátkeho úniku Števuliak, no ani jeho brejk sa neskončil gólom. Košičania mali v závere tretej tretine presilovku podporenú hrou bez brankára, no Kiviaha neprekonali. Naopak, na konečných 1:3 uzavrel Rogoň.

(tasr, min)