Úspešné očkovanie je predpokladom bezpečného cestovania. Vyhlásil to šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok na návšteve Chorvátska.

S Chorvátskom má Slovensko mnoho spoločného a obe krajiny zdieľajú podobné postoje v mnohých medzinárodných otázkach, napríklad v prípade Bieloruska či ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného. V pondelok to na návšteve Záhrebu vyhlásil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. TASR o tom informoval tlačový odbor ministerstva.

„Chorvátsko vnímame na Slovensku azda najčastejšie optikou dovolenkovej destinácie, máme však mnoho spoločného aj v iných oblastiach života: zdieľame podobné postoje v mnohých medzinárodných otázkach, náš vzájomný obchod je stabilný – hoci vždy je priestor urobiť viac – a slovenskí podnikatelia majú záujem investovať v Chorvátsku. A aj tak robia,“ konštatoval Korčok na stretnutí so svojím chorvátskym rezortným partnerom Gordanom Grličom Radmanom.

Ministri sa dotkli aj témy obnovy ekonomiky a oživenia turizmu v kontexte boja proti pandémii. Minister Grlič Radman ubezpečil, že práve tomuto účelu je venovaná kampaň Safe Stay in Croatia, ktorej zmyslom je vytipovať a odporúčať pre turistov najbezpečnejšie hotely, reštaurácie a iné zariadenia z hľadiska protipandemických opatrení.

Šéf slovenskej diplomacie v rozhovore s partnerom prízvukoval potrebu vynaložiť maximálne úsilie v celej Európe na boj proti koronavírusu – jeho súčasťou je práve úspešná očkovacia kampaň, ktorá je predpokladom pre oživenie ekonomiky a bezpečného cestovania.

(tasr)