Tel Aviv využíva bezplatné jedlo ako motiváciu a povzbudenie obyvateľov, aby sa dali zaočkovať vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Podobnú taktiku využilo aj susedné ultraortodoxné mesto Bnej Brak, uviedla v pondelok tlačová agentúra DPA.

Radnica Tel Avivu v pondelok oznámila, že v dvoch takzvaných „červených“ zónach mesta, postihnutých vysokou mierou nákazy koronavírusom a nízkou účasťou na očkovaní, môžu obyvatelia dostať za zaočkovanie bezplatné jedlo.

V mestskej časti Jaffa, kde žije veľa arabských Izraelčanov, sú v ponuke tradičné jedlá Blízkeho východu humus a kanáfa, čo je arabský dezert vyrobený z tenučkých rezancov namočených v sladkom cukrovom sirupe.

Obyvatelia telavivskej časti Kirjat Šalom si môžu dať pizzu a kávu.

Stačí, ak sa ľudia preukážu dokladom o zaočkovaní a špeciálnou kartou obyvateľa Tel Avivu, ktorú môžu získať a podpísať aj priamo na mieste. Potom dostanú spomínané pohostenie.

Táto iniciatíva sa inšpirovala „červeným“ mestom Bnej Brak, kde obyvateľom výmenou za zaočkovanie ponúkajú šolet, dusené mäso so strukovinami tradične konzumované židmi počas šabatu.

„Sme odhodlaní znížiť mieru nákazy v meste, aby sme sa mohli čo najskôr vrátiť k normálu a otvoriť vzdelávací systém, podniky, obchody a kultúrne inštitúcie,“ vysvetlil starosta Tel Avivu Ron Huldaj.

(tasr)