Špecializovaný trestný súd v Pezinku zamietol návrh Milana Pavloviča na povolenie obnovy konania. Ten dostal 25-ročný trest odňatia slobody v prípade vraždy podnikateľa Jozefa Mišenku. Pavlovič si aktuálne odpykáva 25-ročný trest odňatia slobody v prípade vraždy topoľčianskeho podnikateľa Jozefa Mišenku. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Senát ŠTS dnes na verejnom zasadnutí zamietol návrh odsúdeného M. P. na povolenie obnovy konania. Rozhodnutie nie je právoplatné, obhajkyňa sa vyjadrí v zákonnej lehote,“ uviedla hovorkyňa.

Pre vraždu Mišenku koncom januára 2013 odsúdil Najvyšší súd (NS) SR na výnimočné tresty štvoricu mužov. Paloviča vtedy odsúdili na 25-ročný trest, rovnako aj Ronalda Mišecha a Róberta Trajkova prezývaného Netvor, Ivana Skalického na doživotie. Spolu s nimi bol z úkladnej vraždy Mišenku obžalovaný aj jeho strýko Viliam Mišenka, ktorého súd oslobodil. V súčasnosti si odpykáva 23-ročný trest odňatia slobody v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont z leta 2009.

Jozefa Mišenku zavraždili 20. júla 2010 v ranných hodinách v Topoľčanoch.

(tasr)