Pápež František – veriacich po týždňoch opäť pozdravil z okna Apoštolského paláca

Pápež František v nedeľu napoludnie po siedmich týždňoch opäť pozdravil veriacich z okna Apoštolského paláca s výhľadom na Námestie svätého Petra.

Tento pravidelný rituál predtým prerušil pre koronavírusovú pandémiu, aby tak odradil davy ľudí od zhromažďovania sa na námestí. Informovala o tom agentúra AP.

Pápež so širokým úsmevom pozdravil stovky veriacich, ktorí sa zišli na námestí v daždivý deň a dodržiavali bezpečné rozstupy.

„Znova na námestí!“ zvolal pápež. Pred veriacimi sa objavil v prvú nedeľu, odkedy sa oblasť talianskej metropoly Rím dostala do tzv. „žltej zóny“, pre ktorú platia najmenej prísne opatrenia.

V uplynulých mesiacoch pápež pre obavy zo šírenia nákazy presúval svoje týždenné a sviatočné požehnania do vnútra Vatikánu namiesto zdravenia veriacich z okna Apoštolského paláca.

Ako pripomína AP, za bežných okolností mimo pandémie COVID-19 by na námestie prišli tisíce pútnikov, turistov i miestnych obyvateľov, aby si vypočuli pápežove slová.

Taliansko však cestovanie medzi jednotlivými regiónmi v krajine nepovolilo a prísnymi opatreniami tiež odrádza ľudí, aby do krajiny prichádzali zo zahraničia, čo prakticky zastavilo cestovný ruch i náboženské púte.

(tasr)