Slovákom stúpli výdavky na potraviny najviac za ostatných desať rokov v rámci celej Európskej únie.

Výdavky na potraviny a nealko nápoje rástli slovenským domácnostiam od roku 2010 najrýchlejšie spomedzi všetkých krajín Európskej únie. Uviedla to v analýze Lenka Buchláková, ekonomická analytička FinGO.sk.

Kým v roku 2010 na ne Slováci dávali podľa nej mesačne približne 17 percent z celkových rodinných výdavkov, aktuálne je to podľa Európskeho štatistického úradu Eurostat vyše 18 percent. Horšie je na tom už len Česko, ktorému narástli výdavky zo 14 na takmer 16 percent. Koronakríza však rast cien koncom roka mierne zastavila.

„Už niekoľko mesiacov ovplyvňuje ceny potravín do veľkej miery koronavírus a s tým súvisiace opatrenia. Počas prvého lockdownu na jar minulého roka bola obmedzená medzinárodná doprava, čo malo vplyv na vyššie ceny dovážaných potravín. Koncom vlaňajška sme však mohli sledovať postupné zlacňovanie, najmä zeleniny, cukru, čokolády, vajec, mlieka či rýb,“ povedala Buchláková.

Zdôraznila, že rast spotrebiteľských cien koncom minulého roka síce mierne poskočil na 1,6 percenta, stále je však na najnižších úrovniach za posledné tri roky. Zníženie cien bolo citeľné v prípade zeleniny vrátane zemiakov, a to až o 3 percentá. Aktuálne sa cena za kilo zemiakov pohybuje podľa Štatistického úradu SR na úrovni 0,60 eura. Počas prvej vlny pandémie ich cena „vyskočila“ na vyše 0,75 eura za kilogram.

(tasr)