Kužmová a Kalinská siahali na trofej vo štvorhre na tenisovom turnaji v austrálskom Melbourne.

Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou prehrali vo finále štvorhry WTA Yarra Valley Classic v austrálskom Melbourne. V poslednom zápase podľahli tretiemu nasadenému páru Šuko Aojamaová, Ena Šibaharaová z Japonska 3:6, 4:6.

Dvadsaťdvaročná Kužmová sa posunula v rebríčku štvorhry WTA na 29. miesto a vyrovnala svoje deblové osobné maximum. Turnaj bol pre ňu generálkou na úvodný grandslam sezóny Australian Open. „Do Austrálie sme prišli po mesačnej pauze zavinenej zranením. Viki mala únavovú zlomeninu rebra, nemohla trénovať ani robiť kondičku. Bolo to náročné obdobie najmä na psychiku, pretože sme vedeli, že sa blíži grandslamový turnaj,“ povedala pre oficiálny web Slovenského tenisového zväzu stz.sk Kužmovej tréner Tomáš Hrunčák.

Slovenská jednotka si vo štvorhre napravila chuť po nevydarenom účinkovaní v dvojhre, kde skončila už v 1. kole. „Na prvý zápas vo dvojhre nastúpila proti domácej Gavrilovovej. Tá je v súčasnosti síce až v piatej stovke rebríčka WTA, no je to bývalá svetová dvadsiatka. Viki jej hladko podľahla, čo sa, žiaľ, vzhľadom k situácii dalo očakávať,“ uviedol Hrunčák. Jeho zverenka sa v uplynulej dobe v singli trápi, ale vo štvorhre má vynikajúcu formu: „Na moje potešenie hrala veľmi dobre, s Ruskou Kalinskou im to na kurte fungovalo. Viki pomohlo, že nebola na kurte sama a mohla sa oprieť aj o spoluhráčku. Zápas vyhrali v supertajbrejku, čo im dodalo sebavedomie. V druhom kole hrala Viki najlepší deblový zápas, čo som ju za rok a pol videl hrať. V tenise je to totiž o psychike – buď si veríte alebo nie. V singli ťahá sériu prehier a neverí si vôbec. No príde štvorhra a hrá ako vymenená.“

(tasr)