Koalícia si pochvaľuje zvolenie Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora. Podľa viacerých popredných politikov je zárukou spravodlivosti.

Poslanci Národnej rady SR zvolili v piatok vo verejnej voľbe za špeciálneho prokurátora advokáta a exministra Daniela Lipšica. Zo 117 prítomných poslancov ho podporilo 79, proti bolo 12 a hlasovania sa zdržalo 26 poslancov. Viac v článku denníka Štandard.

Viacerí politici, poslanci i ministri, na sociálnych sieťach prejavili spokojnosť po zvolení Lipšica do úradu, v ktorom nahradil zadržaného Dušana Kováčika. „Novým špeciálnym prokurátorom bude Daniel Lipšic. Najviac sa ho boja a najviac ho okydávali mafiánske štruktúry zo Smeru, Hlasu či od fašistov,“ píše na svojom profile na Facebooku minister obrany Jaroslav Naď s odkazom na článok Denníka N. „Daniel Lipšic je pre mňa zárukou spravodlivosti a tvrdého postoja ku všetkým, ktorí si to zaslúžia. Bez výnimky,“ dodáva spolu s gratuláciou novozvolenému prokurátorovi.

„Spravodlivosť dostala druhý dych,“ píše na začiatku svojho statusu Juraj Šeliga zo strany Za ľudí, „Danielovi Lipšicovi blahoželám a prajem mu veľa odvahy, nech sa obklopí správnymi ľuďmi a nech pomôže Slovensku pri obnove poriadku a právneho štátu.“ Pripomenul, že Daniel Lipšic „nie je nepopísaný papier“ a stojí pred veľkou skúškou.

K blahoželaniam sa pripojila aj Anna Záborská z Kresťanskej únie: „Verím, že spolu s generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom zásadne prispejú k vláde práva na Slovensku.“ Na svojej facebookovej stránke o voľbe informoval aj poslanecký klub hnutia OĽaNO: „Hlavným pilierom volebného programu OĽaNO je boj proti korupcii. Ľuďom sme sľúbili, že rozviažeme ruky polícii, súdom a prokuratúre a naše sľuby si plníme,“ píše sa v príspevku. „Po voľbe generálneho prokurátora je dnešná voľba špeciálneho prokurátora ďalším krokom k očiste prokuratúry a k nastoleniu spravodlivosti, po ktorej ľudia na Slovensku volajú.“

(min)