Počet úmrtí v spojitosti s COVID-19 prekročil v Španielsku 60.000. Aj v ňom prichádza do úvahy vakcinácia Sputnikom.

Počet úmrtí v spojitosti s koronavírusom SARS-CoV-2 v Španielsku prekročil v stredu 60.000 po tom, ako za posledných 24 hodín zaznamenali v krajine ďalších 565 obetí. Informovala o tom na svojej webovej stránke španielska verejnoprávna stanica RTVE.

V Španielsku v spojitosti s ochorením COVID-19 podľa RTVE zaznamenali 60.370 úmrtí a 2.883.465 prípadov nákazy. Za posledných 24 hodín pribudlo 31.596 nových prípadov.

Španielska ministerka zdravotníctva Carolina Dariasová v stredu povedala, že jej krajina je „otvorená“ použitiu ruskej vakcíny Sputnik V proti pandémii koronavírusu, pokiaľ to schvália európske regulačné orgány.

Dariasová sa tak pridala k nemeckej kancelárke Angele Merkelovej, ktorá v utorok uviedla, že v Európskej únii sú vítané všetky vakcíny proti koronavírusu, ak ich na základe „potrebných údajov“ schváli EMA. Podobne reagovali aj francúzski predstavitelia.

Španielsko je v počte úmrtí na štvrtom mieste spomedzi európskych krajín. Najviac obetí zaznamenalo Spojené kráľovstvo – viac ako 109.000. Nasledujú Taliansko a Francúzsko.

(tasr)