Ministerstvo vnútra sprísňuje podmienky pre vstup na pracoviská v mnohých okresoch. Predložiť treba negatívny test, potvrdenie o očkovaní alebo prekonaní ochorenia.

Ministerstvo vnútra (MV) SR sprísňuje od 3. februára režim na pracoviskách v okresoch, ktoré boli súčasťou druhého kola celoplošného skríningu. Rezort vnútra o tom informoval na sociálnej sieti. Ministerstvo spresnilo, že vstup na pracoviská bude umožnený návštevníkom s negatívnym testom na ochorenie COVID-19, ktorý bol vykonaný od 27. januára. Pre vstup na pracovisko bude stačiť aj platné potvrdenie o prekonaní ochorenia nie staršie ako tri mesiace, doklad o diagnostike ochorenia medzi 7. novembrom 2020 a 26. januárom.

Tiež doklad o zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 druhou dávkou vakcíny, pričom od tohto očkovania uplynulo aspoň 14 dní. Rezort dodal, že vstup bude umožnený aj tým, na ktorých sa vzťahujú výnimky podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva číslo 36. „Klientske centrá, okresné úrady, oddelenia dokladov a ďalšie pracoviská naďalej poskytujú služby len dopoludnia od 8.00 do 12.00 h,“ spresnilo ministerstvo.

Sprísnené pravidlá treba od 3. februára dodržiavať na pracoviskách MV SR v okresoch: Dunajská Streda, Topoľčany, Hlohovec, Partizánske, Šaľa, Komárno, Revúca, Galanta, Brezno, Levice, Zlaté Moravce, Bánovce nad Bebravou, Žarnovica, Medzilaborce, Košice – okolie, Nové Zámky, Trebišov, Rožňava, Krupina, Malacky, Pezinok, Žiar nad Hronom, Poltár, Trnava, Bytča, Senec, Humenné, Košice, Snina, Detva, Nové Mesto nad Váhom, Senica, Prievidza a Zvolen.

(tasr, min)