Práve teraz – 06.08. 2022 11:38

Počet obetí nehody poľského autobusu stúpol na 12, keď hospitalizovaná osoba podľahla zraneniam pri oživovaní.

Počet obetí tragickej nehody poľského autobusu na diaľnici A4 v smere na chorvátske hlavné mesto Záhreb stúpol na 12, informoval v sobotu spravodajský server Večernji.hr. Dovedna 11 ľudí zahynulo na mieste nešťastia zhruba 50 kilometrov severne od Záhrebu. Ďalšia osoba podľahla zraneniam po tom, čo ju museli oživovať v záhrebskej nemocnici.

K nehode poľského autobusu došlo približne o 5.30 h ráno na ťahu Záhreb-Goričanin, kde autobus zišiel z cesty. Polícia doposiaľ neuviedla oficiálnu príčinu tragickej nehody, neoficiálne sa však pracuje s verziou, že vodič s najväčšou pravdepodobnosťou zaspal za volantom, uviedli chorvátske médiá. Na miesto prišiel aj chorvátsky minister vnútra Davor Božinovič.

Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič v mene tamojšej vlády vyjadril sústrasť rodinám obetí, píše Večernji. Poľský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu potvrdil, že v prípade všetkých obetí ide o poľských občanov. Zároveň spresnil, že autobus viezol pútnikov na katolícke pútnické miesto v bosnianskom Medžugorí. Pri nehode utrpelo zranenia ďalších 32 osôb, ktoré sú hospitalizované v okolitých nemocniciach, uvádzajú chorvátske médiá.

(tasr, min)

Martin Minka
Ďalšie články