Práve teraz – 09.05. 2022 10:54

KDH: Vláda by mala viac podporiť obnovu domov. Tak zníži závislosť od ruského plynu.

Vláda by mala pomôcť pri obnove rodinných domov viac a rýchlejšie, obnova troch percent domov nestačí. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) tvrdí, že väčšie dotácie na obnovu rodinných domov a panelákov by prispeli k zníženiu spotreby a závislosti od ruského zemného plynu. Mimoparlamentný opozičný subjekt o tom informoval v pondelok v tlačovej správe.

„Masívnejšia podpora obnovy domov sú dve muchy jednou ranou. Výrazne by sme obmedzili spotrebu plynu a zároveň znížili dnešnú extrémnu závislosť od Ruskej federácie. Pomohli by sme tým celej krajine a ak by sa na to využili peniaze z EÚ, prispeli by sme k ich lepšiemu čerpaniu, v ktorom Slovensko dlhodobo zlyháva,“ povedal predseda KDH Milan Majerský.

„Ak by sme postupovali tempom, aké si zvolila vláda, dotovaná obnova všetkých domov by trvala vyše 50 rokov. V čase energetickej krízy a hrozby zastavenia dodávok ruského plynu, na ktorom je Slovensko bytostne závislé, potrebujeme násobne vyššiu a rýchlejšiu pomoc vlády,“ tvrdí ekonomický expert KDH Jozef Hajko. Dotácie štátu by podľa neho mali byť pre majiteľov rodinných domov nárokovateľné.

(sita)

Ďalšie články