Práve teraz – 04.05. 2022 07:10

Guvernér Oklahomy podpísal jeden z najprísnejších interrupčných zákonov v USA.

Guvernér amerického štátu Oklahoma Kevin Stitt v utorok podpísal jeden z najprísnejších zákonov o potratoch v Spojených štátoch. Urobil tak len niekoľko hodín po tom, čo bol zverejnený návrh rozhodnutia Najvyššieho súdu USA o zrušení verdiktu v prípade Roe verzus Wade, ktorý garantuje právo žien na interrupcie.

Zákon o potratoch, ktorý podpísal Stitt, zakazuje vykonávanie interrupcií po tom, čo je možné určiť, že dieťaťu v maternici bije srdce, čo podľa odborníkov zodpovedá približne šiestemu týždňu tehotenstva, kedy mnohé ženy ešte nevedia, že sú tehotné. Zákaz sa nevzťahuje na potraty zo zdravotných dôvodov. Podobný zákon prešiel minulý rok v americkom štáte Texas, kde sa počet interrupcií následne rapídne znížil, pretože ženy začali kvôli nim chodiť do okolitých štátov vrátane Oklahomy.

„Som šťastný, že som tento zákon mohol podpísať,“ uviedol Stitt. Dodal, že chce, aby sa Oklahoma stala jedným z najviac tzv. pro-life štátov v USA, pretože ako guvernér zastupuje štyri milióny miestnych obyvateľov, z ktorých drvivá väčšina chce ochraňovať nenarodené životy.

Tak si to predstavte: zákon o tlkote srdca znížil potraty v Texase na polovicu

(tasr)

Ďalšie články