Práve teraz – 26.04. 2022 11:27

Moldavská prezidentka zvoláva bezpečnostnú radu. Pre incidenty v Podnestersku.

Ministerstvo vnútra separatistického regiónu Podnestersko informovalo, že v obci Maiac boli výbuchmi vyradené dve výkonné antény, ktoré slúžili na retransláciu vysielania ruských rozhlasových staníc. Výbuchy boli zaznamenané v utorok o 06.40 h a 07.05 h a nebol pri nich nikto zranený.

Lokalita, kde došlo k výbuchom, je od metropoly regiónu – mesta Tiraspol – vzdialená asi 50 kilometrov. V pondelok úrady v separatistickom regióne informovali o útoku na sídlo ministerstva štátnej bezpečnosti v Tiraspole. Na mieste sa našlo niekoľko tubusov od granátometov.

Moldavská prezidentka Maia Sanduová však v súvislosti s incidentmi, ktoré sa odohrali v Podnestersku, zvolala na utorok zasadnutie bezpečnostnej rady štátu. Ukrajinský rezort obrany výbuch označil za provokáciu ruských tajných služieb. k obom incidentom došlo krátko potom, čo Moskva vyhlásila, že chce ovládnuť juh Ukrajiny a vytvoriť spojenie s moldavským Podnesterskom, kde majú vraj byť potláčané práva po rusky hovoriaceho obyvateľstva.

Moldavsko si v tejto súvislosti predvolalo ruského veľvyslanca, aby konanie Moskvy vysvetlil.

(tasr)

Ďalšie články