Práve teraz – 25.04. 2022 16:59

Lengvarský bol v nemocnici v Trnave. Otvoril v nej vakcinačné centrum a zrekonštruovanú kardiológiu.

Fakultná nemocnica (FN) Trnava zrekonštruovala priestory vakcinačného centra a oddelenia kardiológie. Otvorenie týchto priestorov sa konalo za účasti ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

„Som rád, že postupne nemocnica vytvorila špeciálne priestory práve na očkovanie. Verím, že ho aktívne využijú aj tí, ktorí s očkovaním doteraz váhali. Ak nepríde ďalšia vlna nového koronavírusu, tak sa dajú tieto priestory využiť aj na poskytovanie zdravotnej starostlivosti v iných odboroch a na iné ambulancie,“ vyhlásil minister.

Nemocnica zrekonštruovala aj priestory oddelenia kardiológie, ktoré má k dispozícii 18 štandardných lôžok. „Cieľom rekonštrukcie bolo zvýšenie komfortu pacientov a sústredenie celého oddelenia do jednej budovy a na jedno poschodie,“ uviedol riaditeľ nemocnice Vladislav Šrojta

Otvorenie očkovacieho centra sa deje v čase keď má štát na Skladoch nespotrebované vakcíny pred exspiráciou v hodnote 11 miliónov eur. Téme nákupu týchto vakcín sme sa venovali tu. Záujem očkovanie s uvoľňovaním opatrení klesá. Lengvarský na konci marca tiež podpísal nové kontroverzné usmernenie o zmene pohlavia. Viac sa dočítate v článku Denníka Štandard.

(tasr, krk)

Ďalšie články