Práve teraz – 22.04. 2022 16:13

Robert Fico. Foto: Jaroslav Novák/TASR

NR SR eviduje žiadosť o väzobné stíhanie Fica. Zaoberať sa ňou bude čo najskôr.

Národná rada (NR) SR eviduje žiadosť Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o súhlas so vzatím poslanca a lídra Smeru-SD Roberta Fica do väzby. Pre TASR to potvrdila riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Michaela Jurcová.

Žiadosťou sa má podľa rokovacieho poriadku parlamentu zaoberať aj mandátový a imunitný výbor. ,,Ak predseda NR SR požiada o zvolanie výboru, zvolám ho v čo najskoršom reálnom termíne,“ deklarovala predsedníčka výboru Anna Andrejuvová (OĽANO).

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Súmrak obvinila Fica s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Kaliňáka aj zadržali, o jeho väzbe začal súd rozhodovať v piatok popoludní.

Prípadné väzobné stíhanie poslanca NR SR je možné až po súhlase parlamentu a rozhodnutí súdu. Fico považuje vznesené obvinenie za politickú pomstu a pokus zlikvidovať predsedu najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany.

Foto: TASR/Jaroslav Novák

(tasr)

Martin Mikloš
Ďalšie články