Testovanie vo firmách by aj v prípade jeho ďalšieho predĺženia malo prebiehať iba jeden krát do týždňa, uviedol Sulík s tým, že SaS  je za skrátenie súčasnej karantény.

Testovanie vo firmách by aj v prípade jeho ďalšieho predĺženia malo prebiehať iba jeden krát do týždňa. Na piatkovej tlačovej besede to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík. Pôvodne mali firmy svojich zamestnancov testovať iba do konca roka, neskôr sa táto povinnosť predĺžila aj na január, aktuálne sa objavili informácie o ďalšom predĺžení ako aj o možnosti testovať nie raz, ale dva krát do týždňa.

„Testovanie sme predĺžili na január, situáciu vyhodnocujeme priebežne, čo bude vo februári, vám teraz ešte povedať neviem. Je pravdepodobné, že ostaneme pri tom režime, že test jeden krát do týždňa. Nebude to dva krát týždenne, ostane to, ak, tak pri testovaní jeden krát do týždňa,“ uviedol minister. Zároveň potvrdil, že strana Sloboda a Solidarita je za skrátenie súčasnej karantény. O tejto téme sa podľa Sulíka diskutuje.

(sita)