Bödör je podľa Fica nevinný a stíhaný je z politických dôvodov. Podľa neho bol podnikateľ rok a pol vo väzbe nedôvodne.

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör je nevinný a jeho stíhanie má politické dôvody, konkrétne jeho účelové spájanie so súčasnou opozíciou. Na sociálnej sieti v reakcii na jeho prepustenie z väzby to napísal predseda strany Smer-SD Robert Fico. Podľa neho bol stíhaný podnikateľ rok a pol vo väzbe nedôvodne.

„Norbert B. je nevinný, svedčí proti nemu len jeden udavač a neexistujú žiadne dôvody, pre ktoré by mal byť rok a pol vo väzbe. V súvislosti s prípadom Norberta Bödöra vychádza na povrch neuveriteľná skutočnosť, že skupina sudcov na Najvyššom súde SR je vzhľadom na vysoký počet rozhodnutí Ústavného súdu SR najčastejším porušovateľom ľudských práv osôb vo výkone väzby, a to predovšetkým v citlivých politických kauzách,“ vyhlásil Fico. Dodal, že toto je neakceptovateľná situácia, s ktorou sa bude musieť parlamentná demokracia v budúcnosti dôsledne vysporiadať.

Najvyšší súd SR na základe rozhodnutia Ústavného súdu SR prepustil stíhaného podnikateľa z väzby. Norbert Bödör čelí obžalobe v kauze Dobytkár spojenej s korupciou v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a stíhaný je aj v kauze Očistec, ktorá sa týka údajnej zločineckej skupiny vo vedení Policajného zboru.

(sita)