Ministerka kultúry mala podľa Hlasu zo svojej funkcie dávno odstúpiť. Strana je zvedavá, či ju Matovič vyzve k odchodu pre blízku spoluprácu s Petrom Tóthom.


Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) mala podľa opozičnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) zo svojej funkcie dávno odstúpiť. Hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková v tlačovej správe zdôvodnila, že ľudia zo všetkých oblastí kultúry sa pre Milanovú stali jednou z najviac ekonomicky postihnutých skupín obetí pandémie. Zároveň je strana zvedavá, či predseda vládnej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič vyzve Milanovú k odchodu pre blízku spoluprácu s bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby Petrom Tóthom. Reagovali tak na denník Nový Čas, ktorý ako prvý informoval o uniknutých správach medzi Milanovou a týmto blízkym spolupracovníkom Mariana K. Z mailovej komunikácie vyplýva, že ministerka bola v kontakte s exnovinárom aj po tom, čo začala spolupracovať s OĽaNO. Medveď Macíková podotkla, že za normálnych okolností by sa dala považovať komunikácia za súkromnú vec politicky ambicióznej osoby, avšak líder OĽaNO podľa nich žiadal všetkých, ktorí sa objavili v komunikácii s Alenou Zs., aby odišli z verejného života.

Milanová pre agentúru SITA uviedla, že sa s Tóthom spoznala pred viac ako desiatimi rokmi. Poznamenala, že v tom čase nebola známa žiadna jeho prepojenosť na Mariana K. „Zo zverejnenej komunikácie som si prečítala len prvú stranu a nemám záujem študovať autenticitu ďalších. O to viac sa čudujem ľuďom, ktorí sa v štúraní v súkromnej komunikácii vtedy súkromnej osoby priam vyžívajú,“ odpovedala. Jej stanovisko poskytol referát komunikácie Ministerstva kultúry SR.

(sita)