V prípade bývalého šéfa štátnych hmotných rezerv Kičuru stále pokračuje vyšetrovanie. Bližšie informácie o priebehu nebude polícia poskytovať.

V prípade obvineného exšéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetána Kičuru stále pokračuje vyšetrovanie. TASR to potvrdila Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

„Prípravné konanie doposiaľ nebolo ukončené,“ priblížila Dobiášová s tým, že bližšie informácie o priebehu vyšetrovania nebude polícia poskytovať.

Bývalého šéfa SŠHR prepustil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v októbri 2021 z väzby na základe žiadosti vyšetrovateľky. Väzobne stíhaný bol od apríla 2020.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán Kičura, ktorému bol počas vyšetrovania aj zaistený majetok, odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

(tasr)