Na politika z Macronovej strany zaútočili protestujúci proti covidovému pasu. Hádzali naňho blato, keď stál pred svojim domom.

Francúzsky politik Stéphane Claireaux, ktorý je členom vládnej strany prezidenta Emmanuela Macrona Republika v pohybe (LREM), v pondelok oznámil, že cez víkend ho napadli protestujúci na demonštrácii proti francúzskemu covidovému zdravotnému pasu. Informácie priniesla tlačová agentúra Reuters.

K útoku na Claireauxa došlo v nedeľu, v čase, keď vo francúzskej verejnosti vyvoláva pobúrenie Macronovo oznámenie, že chce „naštvať“ nezaočkovaných ľudí a sťažiť im život tak, že sa nakoniec dajú zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.

Claireaux je členom parlamentu za volebný obvod Saint-Pierre a Miquelon, francúzske zámorské územie v severozápadnej oblasti Atlantického oceánu, neďaleko kanadskej provincie Newfoundland a Labrador.

„Chystám sa podať žalobu. Niektorí ľudia si myslia, že nerobíme správne rozhodnutia. Všetci dostávame e-mailové vyhrážky smrťou, ale v určitom momente to už treba zastaviť,“ povedal v pondelok Claireaux pre stanicu France Info.

Francúzska ministerka pre zámorské územia Annick Girardinová odsúdila útok na Claireauxa. Ministerka zverejnila na svojom účte na Twitteri aj záber z incidentu, ktorý zachytával protestujúcich, ako hádžu blato na Claireauxa stojaceho pri svojom dome.

„Útok na Stéphana Claireauxa pred jeho vlastným domom počas demonštrácie proti zdravotnému pasu je úplne neprijateľný. Zábery sú mimoriadne šokujúce,“ dodala podľa agentúry Reuters Girardinová.

(tasr)