Cesty na Slovensku sú miestami pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého či utlačeného snehu. Upozorňuje na to Slovenská správa ciest

Cesty na území Slovenska sú zjazdné. Miestami sú však pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého, utlačeného či zľadovateného snehu. Upozorňuje na to Slovenská správa ciest (SSC) na svojej stránke zjazdnost.sk.

Všetky úseky diaľnic a rýchlostných ciest sú zjazdné, povrch vozoviek na západnom Slovensku je prevažne vlhký až mokrý, na ostatnom území prevažne suchý až vlhký. Cesty prvej, druhej a tretej triedy sú zjazdné. „Povrch vozoviek je na krajnom západe a na krajnom východe Slovenska prevažne vlhký až mokrý, na ostatnom území prevažne suchý až vlhký,“ spresnili cestári.

Na západnom Slovensku a v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska sú podľa SSC vozovky miestami pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu. „Na úsekoch ciest Skalka – Kremnica, Spišská Belá – Spišská Stará Ves a Hniezdne – Lysá nad Dunajcom je na vozovke miestami vrstva zľadovateného snehu,“ upozornili cestári.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na horskom priechode Donovaly je na vozovke čerstvý sneh, na horskom priechode Huty miestami utlačený sneh.

Opatrnosť treba podľa SSC zvýšiť aj na ceste na konci obce Liptovské Matiašovce smer Huty, kde vyteká na cestu voda, ktorá namŕza.

(tasr)