Maďarský policajt strieľal pri rakúskych hraniciach na unikajúceho prevádzača. Rakúski policajti následne zadržali vodiča a 30 migrantov.

Maďarský policajt spustil vo štvrtok streľbu na malé nákladné vozidlo s 30 ilegálnymi migrantmi po tom, čo vodič odmietol zastaviť hliadke pred maďarsko-rakúskym hraničným priechodom pri obci Harka a jazdou ohrozil policajtovho kolegu.

Podľa informácie maďarskej polície na webovej stránke police.hu sa policajtovi, ktorý sa pokúsil rýchlo idúce vozidlo s maďarským evidenčným číslom zastaviť, podarilo uskočiť nabok, a druhý člen hliadky na auto niekoľkokrát vystrelil.

Autu sa síce podarilo prejsť cez hranice, avšak po niekoľkých stovkách metrov sa pokazilo. Rakúski policajti následne zadržali egyptského vodiča a 30 migrantov bez dokladov.

Pri incidente sa nikto nezranil.

Vlani zadržali maďarské orgány takmer 122.000 narušiteľov štátnych hraníc a vyše 1200 prevádzačov. V roku 2020 hranice ilegálne prekročilo 45.500 cudzincov. V rozhovore pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió to v stredu uviedol poradca predsedu maďarskej vlády pre vnútornú bezpečnosť György Bakondi.

(tasr)