Remišová chce, aby sa v režime OP uvoľnili pravidlá pre kultúrne a športové podujatia. Nemôžeme žiť v neustálom cykle opakujúcich sa obmedzení, povedala.

Otvorené v režime OP by mali byť nielen reštaurácie a prevádzky, ale mali by sa uvoľniť aj pravidlá pre kultúrne a športové podujatia. Uviedla to vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Podľa nej nemôžeme žiť v neustálom cykle opakujúcich sa obmedzení ekonomiky a zatvárania kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií v strachu pred pandémiou ochorenia COVID-19. Aj preto strana podporila otvorenie škôl v riadnom termíne.

Spoločnosť sa musí podľa Remišovej prispôsobiť a ľudia musia využívať výdobytky vedy. „Slovensko nemôže byť rukojemníkom ľudí, ktorí sa slobodne rozhodli, že sa nedajú zaočkovať a nebudú chránení pred ťažkým priebehom choroby,” uviedla Remišová. Pripomenula, že v roku 2022 je situácia zásadne iná ako bola na začiatku pandémie. Dnes máme podľa jej slov k dispozícii vedecké poznatky a vakcínu, ku ktorej má každý občan na Slovensku neobmedzený a bezplatný prístup. „Využili sme všetky dostupné motivačné nástroje a je čas vrátiť sa k normálnemu životu,” dodala na záver.

(sita)