Djokovič nedostal lekársku výnimku z láskavosti. Tvrdí to riaditeľ Australian Open Craig Tiley.

Riaditeľ Australian Open Craig Tiley tvrdí, že organizátori grandslamového turnaja neprejavili voči srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi žiadnu špeciálnu láskavosť. Líder svetového rebríčka ATP dostal lekársku výnimku a bude môcť obhajovať titul v Melbourne napriek tomu, že nie je zaočkovaný proti koronavírusu.

„Pri udeľovaní lekárskych výnimiek sa vychádzalo z nezávislých protokolov. Nebol to žiaden špeciálny druh láskavosti voči Novakovi. Ako športová organizácia sme urobili všetko pre to, aby boli dodržané stanovené podmienky. Novak bol jedným z 26 hráčov, ktorí požiadali o výnimku. O jej udelení rozhodli lekárski experti a my to rešpektujeme,“ zdôraznil Tiley pre austrálske médiá.

Nad účasťou Djokoviča na Australian Open visel dlho otáznik. Srb odmietal povedať, či je zaočkovaný proti koronavírusu, čo je podmienka hostiteľského štátu Viktória. Deväťnásobný šampión tvrdil, že informácia o očkovaní je jeho súkromná vec. V utorok prostredníctvom sociálnych sietí oznámil, že mieri do Melbourne, kde zabojuje o rekordný 21. grandslamový titul.

(tasr)