Heger je za otvorenie škôl od 10. januára. V súčasnosti považuje za kľúčové odborné stanovisko ministerstva zdravotníctva v kooperácii s ministerstvom školstva.

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) je za otvorenie škôl od 10. januára. Ako uviedol vo svojom vyjadrení, uvedomuje si, že prezenčná výučba je pre žiakov a študentov mimoriadne dôležitá. Dodal, že kľúčové bude odborné stanovisko Ministerstva zdravotníctva SR v kooperácii s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Stanovisko premiéra poskytla jeho hovorkyňa Ľubica Janíková.

Oficiálnym posledným dňom vyučovania pred vianočnými prázdninami, ktoré trvajú do 9. januára, bol 17. december 2021. Z rozhodnutia ministra školstva vyplýva, že žiaci a študenti sa majú do škôl vrátiť 10. januára 2022.

Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) podporuje otvorenie škôl od budúceho pondelka (10. 1.). Kľúčové podľa neho bude odborné stanovisko Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR v kooperácii s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková.

„Predseda vlády SR Eduard Heger si uvedomuje, že prezenčná výučba je pre žiakov a študentov mimoriadne dôležitá. Je za otvorenie škôl od 10. januára. Aktuálne však bude kľúčové odborné stanovisko ministerstva zdravotníctva v kooperácii s ministerstvom školstva,“ uviedla Janíková.

Hovorkyňa MZ Zuzana Eliášová pre TASR uviedla, že odborníci na ministerstve aktuálne rokujú a vyhodnocujú všetky fakty. „V nadväznosti na závery rokovaní a po schválení vládou SR budeme verejnosť komplexne informovať vrátane oblasti problematiky škôl v súčinnosti s kolegami z rezortu školstva.“ Ďalšie kroky bude podľa nej vláda prehodnocovať vzhľadom na vývoj aktuálnej epidemickej situácie berúc na vedomie aj odporúčania odborníkov. „Fakt je ten, že počet pacientov v nemocniciach mierne klesá a už niekoľko dní sa drží stabilne pod hranicou 2500,“ doplnila Eliášová.

Zimné prázdniny trvajú od 20. decembra 2021 do 7. januára 2022. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) ešte koncom decembra avizoval, že o podrobnostiach návratu žiakov do škôl bude informovať po vianočných sviatkoch. Verí, že od 10. januára sa vrátia k školskému semaforu.

(sita)