Militanti Islamského štátu zaútočili pri ropných vrtoch v Sýrii. Zabili deviatich vojakov. Ide o zvyšky džihádistov, ktorí naďalej vykonávajú útoky.

Deviati sýrski vojaci a bojovníci z radov ich spojencov zahynuli pri útoku džihádistov v oblasti ropných vrtov na východe Sýrie. Informovalo o tom v pondelok Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).

Pri raketovom útoku na konvoj pri ropných zariadeniach v provincii Dajr az-Zaur utrpelo zranenia ďalších 15 provládnych bojovníkov, uviedla agentúra AFP.

Sýrska tlačová agentúra SANA napísala, že pri útoku militantov z organizácie Islamský štát (IS) na vojenský konvoj zahynulo päť osôb.

IS, ktorý svojho času ovládal rozsiahle územia v Sýrii a Iraku, stratil svoje posledné bašty pred takmer tromi rokmi, ale zvyšky jeho bojovníkov naďalej vykonávajú partizánske útoky. Od porážky samozvaného kalifátu pri takýchto útokoch zahynulo už 1800 sýrskych vojakov a spriaznených bojovníkov.

Džihádisti začiatkom decembra zaútočili na autobus vezúci robotníkov na ropné zariadenia v Dajr az-Zaure. Zahynuli pri tom desiati robotníci.

(tasr)