Meteorológovia upozorňujú na silný vietor a tvorbu hmiel. Vietor na horách môže miestami dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.

V horských oblastiach na Slovensku platí výstraha pred silným vetrom. Meteorológovia upozorňujú aj na tvorbu hmiel. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na to upozornil na svojom webe.

Výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách platí niektoré okresy v Bratislavskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Trnavskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. Vietor môže miestami dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.

Meteorológovia vydali aj výstrahu prvého stupňa pred vetrom, ktorá platí najmä na západe krajiny v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Trenčianskom kraji a v okresoch Poprad a Kežmarok. V týchto lokalitách sa ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť okolo 45 kilometrov za hodinu  a/alebo krátkodobo rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Zároveň do pondelkovej 9.00 h platí výstraha prvého stupňa pred hmlou v niektorých najmä na strednom a východnom Slovensku.

(tasr)