Požiar v Kapskom meste úplne zničil rokovaciu sálu parlamentu a strechu. Plamene sa zatiaľ nepodarilo dostať pod kontrolu.

Rozsiahly požiar v parlamentnom komplexe Juhoafrickej republiky  v Kapskom Meste úplne zničil rokovaciu sálu tamojšieho Národného zhromaždenia, v ktorej zasadajú poslanci.

Horieť začalo v nedeľu okolo 04.00 h SEČ v najstaršej sekcii parlamentného komplexu, ktorej miestnosti sú obložené drevom. „Strecha najstaršej budovy sa zrútila a je preč,“ povedal novinárom Jean-Pierre Smith, predstaviteľ samosprávy v Kapskom Meste. V tejto historickej budove sa nachádza zbierka vzácnych kníh aj ďalšie cenné artefakty. „Celá budova utrpela rozsiahle škody spôsobené dymom a vodou,“ doplnil Smith.

Plamene sa následne rozšírili aj do novších častí komplexu, v ktorých sa nachádza rokovacia sála Národného zhromaždenia. Tá bola v dôsledku požiaru taktiež úplne zničená. Hasiči sa tam momentálne pokúšajú dostať požiar pod kontrolu. Z miesta požiaru bezprostredne nehlásili žiadne obete na životoch. Prezident JAR Cyril Ramaphosa novinárom na mieste povedal, že polícia zadržala podozrivú osobu, ktorú vypočúva.

(tasr)

Foto: tasr/ap