Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v  1. etape Rely Dakar 11. priečku. Celkovo je na 12. mieste.

Pretekár Slovnaft Rally Teamu dosiahol na 333 km dlhom meranom úseku čas 5:07:16, na víťazného Daniela Sandersa z Austrálie mal stratu vyše 17 minút. Druhý skončil Pablo Quintanilla z Čile, tretí bol Matthias Walkner. Svitko v sobotnom prológu skončil 32., v nedeľu sa ale výraznejšie posunul dopredu. V celkovom hodnotení sa posunul o desať miest a na lídra Sandersa má stratu vyše 28. minút.

V kategórii automobilov zopakoval sobotný triumf Katarčan Nasser Al-Attiyah, na 35. pozícii sa umiestnila posádka s českým jazdcom Milanom Zapletalom a slovenským navigátorom Marekom Sýkorom. V pondelok mala byť na programe maratónska etapa, pre povodne ale organizátori zaradili normálnu rýchlostnú skúšku.