Novoročnú svätú omšu slávili aj v lyžiarskom stredisku Jasná. Pôvodne sa mala konať na Chopku, no kvôli zlým poveternostným podmienkam sa napokon presunula na Priehybu.

Pod Chopkom – na Priehybe slávili na úvod nového roka svätú omšu. Celebroval ju a v kázni sa prihovoril vikár Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR Jozef Paluba. Koncelebroval kaplán Horskej záchrannej služby (HZS) Ján Dubecký.

„Nový rok sme aj v lyžiarskom stredisku v Jasnej chceli spoločne začať slávením najvznešenejšej obety – svätou omšou. Plánovaná bola napoludnie pri vrcholovej stanici lanovky na Chopku, ale pre nevyhovujúce poveternostné podmienky bola presunutá pod Chopok – na Priehybu. Nevyužili sme ani oltár zo snehu, ktorý bol pripravený na Chopku,“ hovorí Ján Dubecký. Myšlienka svätej omše v horách mala podľa neho dva motívy.

„Prvým bola spoločná prosba o Božie požehnanie a ochranu pre všetkých návštevníkov lyžiarskeho strediska, pre zamestnancov, záchranárov i domácich z Demänovskej doliny. A druhým bolo nadviazanie na duchovnú prípravu mladých na stretnutie mládeže v lete tohto roku, ktorá nesie názov Výšiny. Aj my sme chceli tak trochu vystúpiť zo svojho pohodlia a duchovne sa povzbudiť vo vytrvalosti kráčať k duchovným výškam,“ uviedol kaplán HZS.

(tk kbs, mic)