Pri pobreží Izraela dopadli dve rakety vypálené z pásma Gazy.
Dve rakety odpálené z pásma Gazy dopadli v sobotu skoro ráno do Stredozemného mora pri pobreží izraelského mesta Tel Aviv. Informovala o tom izraelská armáda s tým, že nedošlo k nijakým zraneniam ani obetiam na životoch, píše agentúra AFP.

„Dnes ráno boli identifikované dve rakety z pásma Gazy (vypálené) smerom na Stredozemné more,“ uviedla armáda vo vyhlásení. Dodala, že dopadli pri pobreží metropolitnej oblasti Tel Avivu. Predstavitelia ozbrojených síl Izraela tiež uviedli, že nedošlo k rozozvučaniu sirén a nebol nasadený protiraketový systém Železná kupola.

Očití svedkovia v Gaze priblížili, že v sobotu okolo 07.00 h miestneho času ich zobudil zvuk rakiet a na sociálnych sieťach sa objavili fotografie zobrazujúce biely dym na mieste, kde boli rakety odpálené, píše agentúra AP.

Bezprostredne nebolo jasné, kto rakety vypálil. Palestínske islamistické hnutie Hamas, ktoré kontroluje pásmo Gazy, sa k zodpovednosti za tento čin neprihlásilo. Izrael, USA a EÚ zaraďujú Hamas medzi teroristické organizácie.

(tasr)