Parlament neodsúhlasil otvorenie mimoriadnej schôdze. Mala sa zaoberať stavom zdravotníctva. Neotvorili ani ďalšiu schôdzu o sociálnych dopadoch rastu cien energií.

Poslanci Národnej rady SR v utorok neodsúhlasili návrh na otvorenie mimoriadnej schôdze, ktorý predložili opoziční poslanci Tomáš Taraba, Filip Kuffa a Štefan Kuffa. V rámci neho chceli prijať uznesenie ku katastrofálnemu stavu v slovenskom zdravotníctve a k ohrozeniu verejného zdravia občanov Slovenskej republiky.

V uznesení chceli zdôrazniť, že sa vláda zodpovedá parlamentu, a zároveň ju tým požiadať o predloženie informácie o súčasnom stave zdravotníctva, ako aj návrh okamžitých opatrení v súvislosti s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19. Ich cieľom bolo tiež upozorniť na vážny pokles zdravotníckeho personálu v nemocniciach, klesajúcu dostupnosť zdravotnej starostlivosti, nedostatočné financovanie technického a materiálneho zabezpečenia počas pandémie a systematickú ignoráciu požiadaviek lekárskych odborových organizácií.

(fan, sita)