Nemecký parlament bude diskutovať o povinnom očkovaní. Týkať sa má zamestnancov nemocníc a domovov dôchodcov.

Nemecký parlament má v utorok rokovať o navrhovanom povinnom očkovaní proti ochoreniu COVID-19 v prípade zamestnancov nemocníc a domovov dôchodcov. Mal by sa taktiež zaoberať i ďalšími opatreniami na potlačenie súčasnej vlny koronavírusu v Nemecku.

Dolná komora parlamentu bude na mimoriadnej schôdzi rokovať o plánoch, ako by sa v blízkej budúcnosti malo vykonávať očkovanie proti koronavírusu. Mohli by ho uskutočňovať nielen lekári vo vakcinačných centrách a ambulanciách, ale aj zubári či lekárnici. Cieľom je schváliť nové nariadenia čím skôr, aby ich v piatok mohla odobriť horná komora zákonodarného zboru zastupujúca 16 nemeckých spolkových krajín.

Nové nariadenia zahŕňajú i opatrenia, aby mohli spolkové krajiny v prípade potreby sprísniť pravidlá týkajúce sa pandémie, ako napríklad zatváranie reštaurácií.

Pracovníci nemocníc, domovov dôchodcov, lekárskych ambulancií a záchranných služieb budú musieť od polovice marca budúceho roka disponovať potvrdením o zaočkovaní, uzdravení sa z ochorenia COVID-19 alebo potvrdením, že zo zdravotných dôvodov nemôžu byť zaočkovaní.

Plne zaočkovaných proti koronavírusu je približne 69,1 % nemeckej populácie, čo je menej ako stanovený vládny cieľ na úrovni 75 %. Práve nezaočkovaní obyvatelia podľa mnohých expertov spôsobili v ostatných týždňoch prudký nárast prípadov ochorenia COVID-19.

(sita)