Poslanci rozhodnú, či otvoria mimoriadne schôdze k cenám a k situácii v zdravotníctve. Iniciovali ich opoziční poslanci.

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) dnes rozhodnú o tom, či otvoria dve mimoriadne schôdze. Opoziční a nezaradení členovia zákonodarného orgánu sa najprv počas 52. schôdze so začiatkom o 13:00 pokúsia uspieť s prijatím uznesenia NR SR ku „katastrofálnemu stavu v slovenskom zdravotníctve a k ohrozeniu verejného zdravia občanov Slovenskej republiky“. Návrh odôvodní za skupinu poslancov Tomáš Taraba (nezaradený).

Následne by sa mala konať aj 53. schôdza k sociálnym dopadom výrazného rastu cien energií a základných potravín. Iniciátorom tejto schôdze je strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorá žiada vládu SR, aby do 23. decembra predložila parlamentu správu o prijatých opatreniach na zamedzenie nežiaduceho cenového vývoja. Smer-SD upozorňuje, že rast cien energií a základných potravín ohrozí slovenské domácnosti, malé a stredné podniky, slovenské poľnohospodárstvo a potravinárstvo.

(sita)