Vo viacerých okresoch od utorka prerušia vyučovanie na stredných školách a druhom stupni. Týka sa to Dolného Kubína, Tvrdošína, Námestova a Lučenca.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Dolnom Kubíne a Lučenci plošne prerušia od utorka 30. novembra vyučovanie vo svojich územných obvodoch na stredných školách a na druhom stupni základných škôl. Prerušenie prezenčného vyučovania sa týka okresov Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo a Lučenec. Vyplýva to z dnes zverejnených vyhlášok vo vestníku vlády SR na stránke Ministerstva vnútra SR. Výučbu prerušuje od stredy 1. decembra aj RÚVZ v Banskej Bystrici pre okresy Banská Bystrica a Brezno.

Výučbu majú od dnes prerušenú na základe RÚVZ aj školy v okrese Rožňava a Vranov nad Topľou. Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková v tlačovej správe 26. novembra informovala, že hlavný hygienik SR Ján Mikas vyzval všetkých 36 RÚVZ, aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. RÚVZ majú pri plošnom zatváraní škôl vo svojich územných obvodoch jeho plnú podporu.

(sita)