Výhody pre zaočkovaných podľa prieskumu schvaľuje šesť z desiatich opýtaných na Slovensku. Takmer 38 % opýtaných je proti takýmto výhodam.

Vyplýva to z prieskumu zverejneného v relácii Na hrane TV JOJ. Prieskum agentúra AKO robila v termíne od 8. do 16. novembra 2021 na vzorke tisíc ľudí.

Výhody pre očkovaných schvaľujú o niečo málo viac muži ako ženy, pričom s vekom schvaľovanie týchto výhod stúpa. Výhody zaočkovaným Slovákom viac doprajú vzdelaní ľudia. Opäť platí, že čím vzdelanejší človek je, tým viac s takýmito výhodami súhlasí. Najväčšiu podporu výhod pre očkovaných vidno v Bratislavskom a Banskobystrickom kraji. Naopak, najmenšiu podporu vyjadrili obyvatelia Trenčianskeho a Žilinského kraja.

Tieto výhody zároveň podporujú voliči strán Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Nova, Kresťanská únia, Zmena zdola a Kresťanskodemokratické hnutie. Najmenej sa páčia voličom strany Republika a Smer – Sociálna demokracia. Pozitívne sa k výhodám pre očkovaných stavajú aj takí Slováci, ktorí si myslia, že Eduard Heger je dobrý premiér.

(sita)