Poľsko čelí prudkému nárastu infekcií, nemocnice sú preťažené. Vzhľadom na rastúci počet hospitalizácii uviedli do prevádzky provizórne nemocnice.

V Poľsku za posledných 24 hodín pribudlo 28 380 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je o 17 % viac ako pred týždňom. Prírastky infekcií po prvý raz od apríla presiahli hranicu 25-tisíc. Úrady tiež v stredu hlásili 460 úmrtí súvisiacich s koronavírusom. Informuje o tom spravodajský portál BBC. V posledných piatich týždňoch Poľsko čelí prudkému nárastu infekcií aj počtu ľudí hospitalizovaných s ochorením COVID-19. Najvyšší nárast úmrtí evidujú v regiónoch na východe krajiny, ktoré majú najslabšiu mieru zaočkovanosti. Proti koronavírusu sa nechalo v Poľsku zaočkovať 64 % dospelých obyvateľov, čo je menej ako priemer EÚ na úrovni 74 %.

Poľská vláda sa zdráha zaviesť ďalšie obmedzenia, pričom odkazuje na pouličné protesty v Holandsku a Rakúsku. Minister zdravotníctva Adam Niedzielski však začiatkom týždňa uviedol, že pokiaľ miera nakazených nezačne do polovice decembra klesať, je obnovenie reštrikcií možné.

V poľských nemocniciach je aktuálne s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 18 707 ľudí, čo je o 38 % viac než pred týždňom. Za posledných 24 hodín pribudlo 387 pacientov. Väčšinu prijatých podľa ministerstva zdravotníctva tvoria neočkovaní ľudia. Vzhľadom na rastúci počet hospitalizácii vláda opäť uviedla do prevádzky provizórne nemocnice.

Poľsko od začiatku pandémie zaznamenalo viac ako 3,4 milióna prípadov nákazy koronavírusom a 81 688 úmrtí.

(sita)