Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 bude v nemeckej armáde povinné. Dohodli sa zástupcovia rezortu obrany a predstavitelia vojakov.


Nemecká armáda smeruje k zavedeniu povinného očkovania vojakov proti koronavírusu, keďže v krajine naďalej rastie počet ochorení COVID-19. Ministerstvo obrany v utorok potvrdilo správu blogu nemeckej armády Augen Geradeaus, že zástupcovia rezortu a predstavitelia vojakov sa v pondelok večer dohodli na zaradení vakcinácie proti koronavírusu do zoznamu povinných očkovaní vojakov.

V pondelok bolo medzi nemeckými vojakmi a civilnými zamestnancami rezortu obrany 1 215 aktívnych prípadov nákazy koronavírusom. Niektoré nemecké spolkové krajiny v posledných dňoch sprísnili pravidlá pre nezaočkovaných ľudí a vyzvali obyvateľov, ktorí ešte nie sú vakcinovaní, aby sa dali zaočkovať.

Za uplynulých 24 hodín v Nemecku pribudlo 45 326 potvrdených nákaz koronavírusom, informovalo nemecké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb. Ochoreniu COVID-19 v krajine podľahlo ďalších 309 ľudí, čím celkový počet obetí pandémie v Nemecku stúpol na 99 433. Doteraz sa dalo úplne zaočkovať zhruba 68 percent obyvateľov Nemecka. Je to podstatne menej v porovnaní so zaočkovanosťou na úrovni minimálne 75 percent, ktorú chce vláda krajiny dosiahnuť.

(sita)