V opatrovateľskom domove v Bulharsku zahynulo deväť seniorov. Príčinou bol požiar.

Požiar zachvátil opatrovateľský domov na východe krajine v obci Rojak, informovala tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na predstaviteľov úradov. Oheň vypukol okolo 18.00 miestneho času (17.00 h SEČ) v starej školskej budove premenenej na opatrovateľský domov pre seniorov, povedal pre verejnoprávnu televíziu BNT šéf protipožiarneho zboru Tihomir Totev. Žiaľ, o život prišlo deväť z 58 ľudí, ktorý sa v čase požiaru nachádzali v domove,“ spresnil.

Ostatných obyvateľov z budovy evakuovali a niektorí potrebovali zdravotnú starostlivosť, pretože sa nadýchali dymu, dodal Totev. Riaditeľka opatrovateľského domova Milena Mazuriková pre súkromnú televíziu bTV potvrdila počet obetí a doplnila, že je to „konečný počet“.

Žiaden z týchto predstaviteľov sa k možnej príčine požiaru nevyjadril. Plamene pohltili strechu budovy, uhasilo ich šesť požiarnych vozidiel vyslaných na miesto. V priebehu novembra zahynuli traja pacienti v požiari, ktorý vypukol na covidovom oddelení nemocnice v meste Sliven na juhovýchode Bulharska.

(tasr)