Grafy rezortu zdravotníctva vyvracajú Ficove nepravdy. Jednoznačne z nich vyplýva, že štáty s vysokou zaočkovanosťou majú v nemocniciach menej pacientov, píše Eva Struhárňanská v Štandarde.

Počas prvej vlády Smeru vydalo ministerstvo zdravotníctva vyhlášku, ktorou nariadilo povinné očkovanie proti chrípke a pneumokokom v zariadeniach sociálnych služieb. V roku 2014 Ústavný súd rozhodol, že povinné očkovanie je v súlade s Ústavou SR. Parlament, v ktorom vtedy sedelo 85 poslancov Smeru, s týmto rozhodnutím súhlasil.

V roku 2021 si Fico myslí, že povinné očkovanie proti koronavírusu nemá zmysel. „Povinné očkovanie je už za všetkými čiarami protiústavnosti a ani by nefungovalo, pretože krajiny s takmer stopercentnou zaočkovanosťou majú dnes rovnaké problémy v nemocniciach ako Slovensko, len s tým rozdielom, že skoro všetci hospitalizovaní sú zaočkovaní, lebo zaočkovaní aj dostávajú covid aj ho úspešne roznášajú,“ povedal Fico v jednom zo svojich videí.

Rezort zdravotníctva po Ficových videách vytvoril graf, ktorý ilustruje počet hospitalizovaných pacientov s covidom a percento zaočkovanosti v jednotlivých štátoch Európskej únie. Jednoznačne z neho vyplýva, že štáty s vysokou zaočkovanosťou majú v nemocniciach menej covidových pacientov. Na tento dôkaz už Robert Fico nereagoval.

Viac sa dočítate v článku Evy Struhárňaskej v denníku Štandard.

(fan)