Oscarový herec Sean Penn na východe Ukrajiny nakrúca dokument o ruskej agresii. Penn sa v Doneckej oblasti neďaleko frontovej línie stretol s členmi ukrajinskej armády, ktorí bojujú s proruskými separatistami.

Americký herec Sean Penn navštívil vojenským konfliktom zmietaný východ Ukrajiny, kde vo štvrtok začal nakrúcať nový dokumentárny film o ruskej agresii v danej oblasti. Na záberoch je tento 61-ročný oscarový herec a producent zachytený v prilbe a nepriestrelnej veste.

Ukrajina je už niekoľko rokov vtiahnutá do zástupnej vojny proti Rusku, ktoré podporuje proruských povstalcov v regióne Donbas – v Doneckej oblasti a v Luhanskej oblasti. Pennov dokumentárny projekt skúma, ako tento konflikt ovplyvňuje život v zmienenom východoukrajinskom regióne. Jeho príchod do Donbasu sa uskutočnil v čase, keď ruský prezident Vladimir Putin obvinil Západ z „eskalácie“ napätia.

Operačné veliteľstvo ukrajinských ozbrojených síl na sociálnych sieťach zverejnilo informáciu, že Sean Penn „sa na vlastné oči prišiel presvedčiť o následkoch ruskej agresie“. V danom príspevku sa ďalej uvádza, že myšlienkou pripravovaného filmového dokumentu je „porozprávať širokej verejnosti o udalostiach, ktoré sa dejú v našej krajine“.

(tasr)