Antirúškar z Piešťan má covid, je na kyslíku.

Jeden z antirúškarov z Lidla v Piešťanoch, ktorí sa dostali do fyzického konfliktu s policajtami, ochorel na covid. Má ťažký priebeh, pričom jeho stav je natoľko vážny, že lekári z bojnickej nemocnice ho museli napojiť na kyslík. Informuje o tom denník SME.

Pomoc s dýchaním prostredníctvom kyslíkovej masky či vysokoprietokového prívodu kyslíka je poslednou možnosťou, ako pomôcť chorým na covid pred napojením na umelú pľúcnu ventiláciu.

Muž bol súčasťou skupiny výtržníkov, ktorí si 4. novembra v obchode odmietli nasadiť rúška. Po slovných atakoch nasledovali aj fyzické útoky na policajtov. „Vy hajzli, vy hajzli vyj…ní,“ pokrikovali muži na zasahujúcich policajtov a žiadali od nich predložiť občianske preukazy.

Muži zákona začali krátko po incidente stíhať tri osoby. Bývalý vojak Jaroslav Dobrotka je vyšetrovaný na slobode, zvyšných dvoch mužov chcela prokuratúra stíhať väzobne

Do väzby nakoniec súd poslal len Mateja Tomíka, ktorého o pár dní neskôr prepustil Krajský súd Trnava. Obaja muži odmietli pred piešťanským súdom vypovedať, pričom jeden z nich vyhlásil, že pochádza „z rodu Samson Slavien“.

„Som v zmysle deklarácie Deklaraciton as living persona from Cestui Qui Vie trus, ktorú som dňa 4. 7. 2021 predložil Medzinárodnému trestnému súdu v Haagu, živá ľudská bytosť, ktorá nepodlieha nielen slovenskému právnemu poriadku, ale ani medzinárodnému obchodnému a trestnému právu,“ uviedol tiež vo vyhlásení.

Foto: Internet

(ste)