Bratislavská Nová Cvernovka bude miestom Koncertu pre všímavých. Výročie Nežnej revolúcie si na ňom pripomenie aj český spevák David Koller.

V programe ďalej figuruje umelkyňa zastupujúca poľskú alternatívnu scénu The Pau, punková kapela The Wilderness a DJ Mooshak. Na akcii nebude chýbať nehudobný program, ktorý odštartuje o 17.30 premietaním filmu Komúta. TASR o tom informoval PR manažér Anton Repka.
Dokument Komúna režiséra Jakuba Julényho zachytáva cez spomienky na Marcela Strýka prostredie košického undergroundu v období normalizácie a aktivity Štátnej bezpečnosti proti ľuďom z tejto komunity.

Súčasťou Koncertu pre všímavých je aj debata, v ktorej na tému „Hudobníci by mali hrať a nemiešať sa do politiky“ budú hovoriť David Koller a Denis Bango. Analogicky má byť podľa organizátorov poňatá aj druhá debata „Vizuálne umelkyne by mali tvoriť a nemiešať sa do politiky, v ktorej sa stretnú výrazné osobnosti súčasného vizuálneho umenia Ilona Németh a Emília Rigová. „Šéf breznianskeho klubu Bombura Maroš Pavúk predstaví svoju knihu Bluesman v koberci, ktorá zachytáva jeho zážitky z cestovania za hudbou pred rokom 1989 i po ňom,“ dodal Repka.

Vstup na podujatia je len pre plne zaočkovaných.

(tasr)