Lengvarský prichádza na zasadnutie vlády s razantnými a zásadnými riešeniami. Situácia v nemocniciach je podľa neho veľmi vážna.

Na zasadnutie vlády prichádzam s razantnými a zásadnými riešeniami, ktoré by mali nepriaznivú situáciu v nemocniciach zvrátiť. Uviedol to pred rokovaním kabinetu minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Vysvetlil, že situácia v nemocniciach v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 je veľmi vážna. Hospitalizovaných je viac ako 2 800 pacientov s koronavírusovou infekciou.

Na Lengvarského príkaz je v nemocniciach obmedzené poskytovanie takzvanej bielej medicíny. „Dostávame sa do zlomového bodu, keď situáciu musíme veľmi pozorne koordinovať a riešiť,” doplnil minister. Najkritickejšia situácia je podľa neho v tých oblastiach, kde je najnižšie percento zaočkovanosti. Pacienti sú prevážaní z týchto krajov do iných nemocníc tak, aby mohli v tých najvyťaženejších poskytovať lôžka pacientom, ktorí denne pribúdajú. O pomoc Ministerstvo zdravotníctva SR požiadalo už aj špecializované ústavy, plánuje sa tiež zapojenie mimorezortných zdravotníckych zariadení.

(sita)