Až približne štvrtinu spojov dnes nevypravil v Bratislavskom kraji nový regionálny dopravca. Cestujúci avizovali aj problémy s čipovými kartami.

Dnes začal v Bratislavskom kraji premávať nový regionálny autobusový dopravca, spoločnosť Arriva. Ten už počas víkendu ohlásil, že v prvý deň prevádzky očakáva určité výpadky spojov. Podľa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) najmenšie výpadky dnes zaznamenali v regióne Malaciek a Šamorína. „Ako bolo avizované v nedeľu, výpadky spojov boli najviac citeľné v okresoch Senec a Pezinok,“ uviedol kraj s tým, že predbežné odhady hovoria o výpadku približne štvrtiny spojov. „Niektorí cestujúci avizovali problémy s čipovými kartami. Bratislavská integrovaná doprava (BID) tento problém rieši s technikmi,“ dodala samospráva.

Samosprávny kraj upozornil cestujúcich, že zmeny cestovných poriadkov aj liniek ku dnešnému dňu boli dlhodobo plánované. „To, že niektorý spoj nešiel, neznamená automaticky, že vypadol. Môže to znamenať, že linka bola skrátená, zmenená alebo nahradená inou,“ vysvetlila samospráva. Cestovný poriadok regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji na dnes a na utorok 16. novembra je zverejnený na webovej stránke spoločnosti Arriva. „V stredu 17. novembra by mali autobusy jazdiť bez obmedzení,“ poznamenal kraj.

Predseda BSK Juraj Droba požiadal o bezodkladné stretnutie zástupcov spoločnosti Arriva, ktoré sa uskutoční dnes popoludní. „Naši kolegovia z BID situáciu v teréne podrobne analyzujú, a to, čo je v ich silách, veľmi promptne riešia. Aj napriek tomu, že BSK nie je prevádzkovateľom, ale objednávateľom, náš tím robí maximum pre to, aby situáciu pomohol vyriešiť,“ uzavrel samosprávny kraj.

(sita)