Šéfredaktor Zem a vek Tibor Eliot Rostas prehral ďalší spor. Poslancovi Benčíkovi musí zaplatiť 33-tisíc eur, píšu Aktuality.sk

„Zem a vek o Benčíkovi napísal, že „kryje neonacistov a ohrozuje životy slovenských občanov“. V skratke – Benčíkove blogy podľa konšpiračného plátku vystavovali nebezpečenstvu novinárov, ktorí pôsobili na území východnej Ukrajiny. Benčík, ktorý v tom čase ešte nebol politikom, sa rozhodol brániť. Na vydavateľstvo podal žalobu na ochranu osobnosti a žiadal náhradu nemajetkovej ujmy“, pripomínajú Aktuality.

„Urobil som to, aby som zastavil konanie rôznych konšpiračných médií, ktoré sú schopné zverejniť úplné klamstvá a cítia sa byť nepostihnuteľní. Myslím, že sa treba brániť,“ tvrdí Ján Benčík.

„Naše tvrdenia sú pravdivé, overené a preukázateľné, o čom dostanete všetky relevantné dôkazy a verejnosť bude s týmto prípadom oboznámená,“ písal Rostas v máji 2017. Napokon neprišiel ani s jedným jediným dôkazom a okresný súd rozhodol bez nariadenia pojednávania.

Podľa rozhodnutia súdu sa Rostasovo vydavateľstvo Sofian proti rozsudku nemôže odvolať. Odškodné 33-tisíc eur musí zaplatiť do troch dní od právoplatnosti rozsudku. Rostas tiež musí strpieť, že Benčík v jeho mene a na jeho náklady môže v celoslovenskom denníku zverejniť ospravedlnenie konšpiračného časopisu za „neoprávnený zásah do občianskej cti Jána Benčíka“, informujú Aktuality.sk

(fan)