Slovenskí hokejisti prehrali s Nemcami. Skončili na 2. mieste na Nemeckom pohári v Krefelde.

Slovenskí hokejisti v záverečnom svojom vystúpení v Krefelde v priamom súboji o celkový triumf Slováci prehrali s domácimi Nemcami 1:4 a na tradičnom prípravnom turnaji skončili na druhom mieste. Nemeckí hokejisti sa s plným počtom 9 bodov stali víťazmi podujatia. Na treťom mieste skončili Švajčiari, ktorí si poradili s olympijským tímom Ruska 3:2.

V sezóne 2021/2022 zaznamenali Slováci vôbec prvú prehru popri piatich víťazstvách. Na Nemeckom pohári nečakane vysoko zdolali Švajčiarov (7:1) a neskôr aj Rusov (3:1), predtým ešte v závere augusta v domácom prostredí vyhrali všetky tri stretnutia kvalifikácie o postup na Zimné olympisjké hry (ZOH) 2022. Rakúšanov prekonali 2:1, Poliakov 5:1 a Bielorusov 2:1 a postúpili na ZOH do Pekingu.

Slováci v nedeľu popoludní v Yayla Arene nezačali dobre a už po 14 sekundách Leonhard Pföderl prekonal reprezentačného debutanta v bránke Slovenska Filipa Belányiho. Po šiestich minútach viedli Nemci už 2:0, keď ukážkovo zahrané prečíslenie gólom do odkrytej bránky zakončil Tobias Rieder. Rovnaký hráč mohol v 16. minúte v nájazdovej pozícii pridať tretí gól domácich, ale Belányi bol pozorný. Slovenskí hokejisti sa oveľa ťažšie dostávali do zápasu ako predtým proti Švajčiarom a Rusom, ale v druhej tretine sa im podarilo znížiť. V 26. minúte Buček ukázal svoj rýchlosť a strelou ponad lapačku prekonal Strahlmeiera. V 29. minúte mohol po skvelej akcii Miloša Romana vyrovnať Pavol Regenda, ale puk po jeho strele Strahlmeier tentoraz schoval vo svojej lapačke.

V 35. minúte sa vôbec prvýkrát vylučovalo. Na trestnú lavicu šiel Tobias Fohrler a Slováci takmer celé dve minúty dobýjali nemeckú bránku, no neúspešne. Na druhej strane si zahrali presilovku aj Nemci a tí ju využili. V 39. minúte obranca Dominik Bittner strelou od modrej čiary prekonal Belányiho.Vzápätí mohol ešte Sebastian Uvira zvýšiť na 4:1, ale slovenský brankár bol proti. V tretej tretine sa Slovákom už nepodarilo streliť gól. Keď v 56. minúte najlepší hráč Nemcov zvýšil na 4:1, bolo rozhodnuté o tom, že Nemecký pohár zostane v roku 2021 doma.

(tasr)