Boris Kollár je ako Sulík pred rokom, hovorí Matovič. Daňovo-odvodovú reformu predstaví túto nedeľu.

Skutočnosť, že strana Sme rodina vo štvrtok hlasovala proti reforme zdravotníctva z dielne ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽaNO), označil minister financií Igor Matovič (OĽaNO) za politický ťah. Správa sa vraj ako Richard Sulík (SaS) pred rokom, keď sabotoval sprísňovanie protipandemických opatrení.

„Naučil sa niečo od Riša Sulíka a myslí si, že mu to pomôže v percentách,“ okomentoval Matovič v Rádiu Express Kollárovo správanie. Napriek tomu nevidí dôvod na to, aby Kollárova strana odišla z koalície.

„Som najväčším optimistom, čo sa týka zotrvania Sme rodina v koalícii. Snažím sa robiť maximum, aby Sme rodina ostala súčasťou koalície a tieto reformy podporila,“ povedal Matovič.

Sabotovať reformy je podľa ministra „cesta do pekla a natiahnutie červeného koberca pre návrat mafie“. Slovensko podľa neho potrebuje reformu súdnictva, nemocníc aj národných parkov.

Matovič opäť kritizoval ministra zdravotníctva, z funkcie ho ale hnutie OĽaNO odvolávať nemieni. V otázke očkovania podľa neho Lengvarský „katastrofálne zlyhal“, ale svoj podiel nesie na tom aj opozícia.

„Táto očkovacia kampaň je hračkárska, idú na ňu milióny eur a spúšťa sa v čase, keď nám horí dom,“ okomentoval.

V nedeľu predstaví Matovič daňovo-odvodovú reformu, ktorá bude o rodine, zdaňovaní práce a zdaňovaní podnikania.

(est)